środa, 19 czerwca, 2024

Trąbki Wielkie: Kolejni posiadacze narkotyków zatrzymani dzięki wyszkolonemu psu

KPP w Pruszczu Gdański

W ostatnich dniach policjanci zatrzymali cztery osoby, przy których znaleźli narkotyki. Śledczy przedstawili mężczyznom zarzuty posiadania nielegalnych substancji odurzających. Posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

W poniedziałek 8 marca mundurowi z Komisariatu Policji w Trąbkach Wielkich (powiat gdański) po raz kolejny pełnili służbę wraz z funkcjonariuszem Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku. Wspomagał ich specjalnie przeszkolony w kierunku wykrywania narkotyków pies o imieniu Edek.

Policjanci, wykorzystując informacje zdobyte podczas służby, wykonali przeszukania w dwóch mieszkaniach. W tych działaniach wydatnie pomógł specjalnie wyszkolony pies. Zwierzak przyczynił się do odnalezienia ukrytych narkotyków. Mundurowi zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali w zajmowanych przez siebie lokalach narkotyki – jeden z nich amfetaminę, drugi marihuanę.

Z kolei funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim uzyskali informację, że jeden z mieszkańców Pruszcza może posiadać w mieszkaniu narkotyki. 10 marca policjanci zatrzymali tego 20-latka po tym, jak znaleźli przy nim marihuanę.

Tego samego dnia policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku, którzy pełnili służbę na terenie powiatu gdańskiego, legitymowali 29-letniego mieszkańca Pruszcza Gdańskiego. Podczas rozmowy mężczyzna okazywał zdenerwowanie. Mundurowi sprawdzili, czy legitymowany nie posiada przy sobie rzeczy zabronionych i już po chwili okazało się, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki – marihuanę.

We wszystkich opisanych wyżej przypadkach, mężczyźni zostali zatrzymani. Śledczy zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przestawienie każdemu z nich zarzutu posiadania narkotyków.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim
Zobacz również: