poniedziałek, 26 lutego, 2024

Władze Skarszew wspierają miejscową policję

foto/fb/Skarszewy

Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Skarszewach otrzymali nowe krzesła i fotele. Ich zakup sfinansowany został dzięki podpisanemu porozumieniu pomiędzy Burmistrzem Skarszew, a Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku.

15 kwietnia br. Jacek Pauli – Burmistrz Skarszew w obecności insp. Bogusława Ziemby – Komendanta Powiatowego Policji w Starogardzie Gdańskim przekazał na rzecz miejscowego posterunku nowy sprzęt biurowy. Zakupione krzesła i fotele w imieniu miejscowych funkcjonariuszy odebrał asp. Radosław Połomski – Kierownik Posterunku Policji w Skarszewach. Ich zakup sfinansowany został w ramach porozumienia podpisanego z Komendą Wojewódzką Policji w Gdańsku. Urząd Miejski w Skarszewach w ramach tego porozumienia, przekazała policji 6 tys. zł. Ta kwota pozwoliła na zakup i wymianę wysłużonego już sprzętu kwaterunkowego. Udzielone wsparcie finansowe z pewnością przyczyni się do poprawy warunków pracy oraz obsługi interesantów.

Spotkanie było również doskonałą okazją do przekazania podziękowań za dotychczasową wieloletnią współpracę Urzędu Miejskiego w Skarszewach z miejscowym posterunkiem policji w zakresie wspierania działań mających na celu ograniczenie przestępczości oraz poprawę poczucia bezpieczeństwa mieszkańców.

Korzystając z okazji, insp. Bogusław Ziemba – Komendant Powiatowy Policji w Starogardzie Gdańskim osobiście przedstawił burmistrzowi podinsp. Grzegorza Miturę – który dokładnie od miesiąca pełni funkcję Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w starogardzkiej komendzie.

Zobacz również: