niedziela, 3 marca, 2024

Bezpieczny chodnik dla mieszkańców w Lubichowie

Mieszkańcy gminy Lubichowo mają powód do radości. Dzięki współpracy Powiatu Starogardzkiego z władzami gminy udało się wybudować chodnik w miejscu, gdzie był bardzo potrzebny.

Symbolicznie został przekazany chodnik łączący Lubichowo z osiedlem domów jednorodzinnych w kierunku Starogardu Gd.

Wraz z mieszkańcami Lubichowa cieszymy się ze wspólnej inwestycji. Dzięki współpracy dwóch samorządów udało się w ciągu drogi powiatowej wybudować ponad 1-kilometrowy chodnik w newralgicznym miejscu Lubichowa. Chodnik połączył Lubichowo z osiedlem domów jednorodzinnych w kierunku Starogardu Gd. Przy pięknej, choć nieco wietrznej pogodzie, symbolicznie przekazano go do użytkowania.

Starosta Kazimierz Chyła podkreślił, że inwestycja powstała we współpracy z wójtem Andrzejem Toczkiem.

 Jest to ważna inwestycja dla mieszkańców Lubichowa – zauważa starosta Kazimierz Chyła. – Mieszkańcy zabiegali o nią już od kilku lat. Ma to związek z rozwojem osiedla. Uznaliśmy, że inwestycja ta jest konieczna dla bezpieczeństwa mieszkańców, a bezpieczeństwo to jeden z naszych priorytetów. Inwestycji podjęliśmy się wspólnie, co warte podkreślenia, z wójtem gminy panem Andrzejem Toczkiem.

W ramach inwestycji, którą z ramienia Powiatu nadzorował Powiatowy Zarząd Dróg, powstały 2 przystanki autobusowe oraz wykonano 2 nowe przejścia dla pieszych, które doświetlono doświetlaczami. Wartość robót to ok. 1 mln zł.

Inwestycję z ramienia Powiatu nadzorował Powiatowy Zarząd Dróg.

– Bardzo dziękuję władzom Powiatu za to, że ten chodnik mógł powstać – podkreśla Andrzej Toczek, wójt gminy Lubichowo. – Nie ukrywam, że chodnik był bardzo potrzebny.

W miejscowości powstał ponad 1-kilometrowy chodnik łączący Lubichowo z osiedlem domów jednorodzinnych.

Zobacz również: