czwartek, 28 września, 2023

Potrącona na przejściu dla pieszych

foto/kpp w starogardzie gdańskim

Policjanci ze starogardzkiej komendy wyjaśniają okoliczności zderzania drogowego z udziałem osoby pieszej. 31-latka kierująca mercedesem potrąciła kobietę przechodzącą przez przejście dla pieszych. Poszkodowana 34-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Mundurowi apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj nad ranem, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymał informacje o potrąceniu pieszego. Do zdarzenia doszło w Sucuminie na drodze krajowej nr 22. Na miejsce pojechali funkcjonariusze ruchu drogowego oraz policyjny technik. Jak ustalili wstępnie mundurowi, kierująca mercedesem nie ustąpiła pierwszeństwa kobiecie przechodzącej przez przejście dla pieszych, w wyniku czego doszło do jej potrącenia. 34-latka doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Kierująca 31-letnia mieszkanka powiatu starogardzkiego została przebadana na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało, że była trzeźwa. Teraz funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia.

Pamiętajmy!

Relacje kierowca – pieszy mają bardzo szczególną rolę. Wzajemne poszanowanie praw, respektowanie obowiązków wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Niestety to piesi ponoszą największe skutki – w konfrontacji z autem nie mają żadnych szans.

Kierowcy muszą pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, zwłaszcza kiedy zbliżają się do przejść dla pieszych. Piesi natomiast powinni wziąć do serca zasadę ograniczonego zaufania: to, że my widzimy nadjeżdżające auto, wcale nie oznacza, że kierowca widzi także nas. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na przejście tuż przed nadjeżdżający pojazd, nigdy też wychodzić na jezdnię zza przeszkody.

Zobacz również: