sobota, 30 września, 2023

Pruszcz Gdański: 105 km/h w terenie zabudowanym?

foto/policja.pl

22 lutego na terenie powiatu gdańskiego policjanci uniemożliwili dalszą jazdę dwóm kierującym, wobec których starostowie wydali decyzję o cofnięciu uprawnień. Prowadzenie pojazdu nie stosując się do decyzji o cofnięciu uprawnień, zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.Tego samego dnia 22-letnia kobieta na trzy miesiące będzie musiała zrezygnować z kierowania – przekroczyła prędkość w obszarze zabudowanym o 55 km/h.

Do jednej z kontroli doszło w Wiślinie, gdzie funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim podczas kontroli osobowego volkswagena odnotowali, że taką decyzję wobec kierującego nim 31-latka wydał Starosta z Kolna.

Podobna sytuacja miała miejsce w Trąbkach Wielkich, gdzie mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku kontrolowali 39-letniego kierującego. W informatycznych bazach danych dotyczących tego mężczyzny również była informacja o obowiązującej wobec niego decyzji o cofnięciu uprawnień.  

Prowadzenie pojazdu nie stosując się do decyzji o cofnięciu uprawnień, zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Również przedwczoraj policjanci z drogówki zauważyli jadącą z dużą prędkością kobietę. Mundurowi zmierzyli prędkość jej samochodu i okazało się, że jedzie 105 km/h w obszarze zabudowanym, gdzie obowiązuję ograniczenie do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali do kontroli 22-latkę, która tłumaczyła, że jechała tak szybko, gdyż wracała do domu z pracy. Oczywiście policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i nałożyli mandat karny. Przez najbliższe trzy miesiące uprawnienia do kierowania 22-latki będą zawieszone.

Policjanci po raz kolejny przypominają, że ten kto przekracza dozwoloną prędkość nie tylko naraża się na mandat karny, lecz przede wszystkim stwarza realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Piesi, rowerzyści czy inni kierujący, szczególnie w obszarze zabudowanym, są narażeni na utratę życia bądź zdrowia przez tego typu nieodpowiedzialne zachowania.

Zobacz również: