środa, 29 listopada, 2023

Za chwilę rusza 8. Festiwal Muzyczny Gminy Pruszcz Gdański

foto/Północnatv

8. Festiwal Muzyczny Gminy Pruszcz Gdański startuje dokładnie 27.06 19:00 w Centrum Rekreacji w Juszkowie. Na początek oczarują nas znane i lubiane utwory z filmów. Warto pamiętać, że koncerty są plenerowe, więc warto mieć przy sobie coś na komary i koc też będzie dobrym pomysłem.

27.06, 19:00 Juszkowo, Centrum Rekreacji Czar muzyki filmowej

Let it go z Krainy Lodu; Hallelujah ze Shreka; Shallow z Narodzin gwiazdy i wiele innych melodii rodem z ekranowych hitów czy starego kina usłyszymy podczas koncertu muzyki filmowej w wykonaniu Duo Amor. Wystąpia: Agnieszka Sowa (skrzypce) i Andrzej Sowa (piano).

28.06, 19:00 Rotmanka – amfiteatr Ikony mojej młodości

Zapraszamy w sentymentalną muzyczną podróż do świata znanych i lubianych piosenek sprzed lat. Zabiorą nas w nią Grażyna Rutkowska-Kusy (finalistka trzeciej edycji The Voice Senior) i Krzysztof Zaremba – artyści z teatru Baj Pomorski.

29.06, 19:00 Wiślina – stanica wodna Polskie przeboje sprzed lat

Dawne hity Anny Jantar, Haliny Kunickiej czy Danuty Rinn bliskie są sercom dojrzałej publiczności. Jednak klasyka polskiej muzyki rozrywkowej warta jest przybliżenia również młodszym słuchaczom. Zwłaszcza w interpretacji Grażyny Rutkowskiej-Kusy i Krzysztofa Zaremby.

30.06, 19:00 Żukczyn – przy świetlicy Muzyka rozrywkowa

Jarosław Gawryś i Adam Kaźmierczak to połowa trójmiejskiego zespołu Timur i Jego Drużyna. W repertuarze mają własne utwory, ale na ich koncertach nie brak coverów takich gwiazd jak The Beatles, Rolling Stones, Pink Floyd, Dylan, Sojka, Grechuta czy Niemen…

1.07, 19:00 Wojanowo – amfiteatr w Park Wojanowo Pogoda na swing

Paweł A. Nowak – wirtuoz akordeonu (i kolekcjoner tych instrumentów) z towarzyszeniem kontrabasisty Macieja Sadowskiego zapraszają na relaksujący koncert muzyki lekkiej, łatwej i przyjemnej. Usłyszymy m.in. standardy jazzowe i muzyki popularnej.

2.07, 19:00 Straszyn – przy Mediateka w Straszynie Eliza Tkacz

Eliza A. Tkacz w duecie z gitarzystą Arturem Lesiakiem, prezentuje melodyjne, energetyczne kompozycje z gatunku pop i rock progresywny. Wokalistka śpiewa autorskie teksty w trzech językach – po polsku, angielsku i francusku.

3.07, 19:00 Borkowo – nad stawem Przeboje słonecznej Italii

Duo Amor, czyli skrzypaczka Agnieszka Sowa i pianista Andrzej Sowa, to małżeński duet koncertujący niemal na wszystkich kontynentach. Nawet na Antarktydzie! Tym razem zaprezentują hity rodem ze słonecznej Italii. Nie zabraknie O sole mio, Volare i Felicita.

4.07, 19:00 Straszyn – przy Mediateka w Straszynie Piaf po polsku

Aktorka Dorota Lulka dwukrotnie gościła już na scenie w Cieplewie. Tym razem wystąpi w plenerze z akompaniamentem akordeonisty Pawła A. Nowaka. Przypomną ikoniczną postać Edith Piaf i jej „Milorda”, „Padam” czy „Niczego nie żałuję”.

Patronem honorowym Festiwalu jest Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

Partnerem wydarzenia jest Saur Neptun Gdańsk.

Zobacz również: