środa, 27 września, 2023

Tesla w Trójmieście już za moment?

Dawny salon marki Infiniti

W listopadzie 2022 roku pojawiły się pierwsze plotki – Tesla szuka obiektu w Trójmieście. Wszystko wskazuje na to, że znalazła, ponieważ na stronie Tesli w zakładce kariera pojawiły się oferty pracy dla sprzedawców oraz menadżera salonu w Gdańsku:

Źródło: tesla.com

Wymagania co do obiektu były wtedy następujące: więcej niż 1 500 metrów kwadratowych powierzchni we wnętrzu lub ponad 5 000 metrów kwadratowych powierzchni pod gołym niebem oraz ponad 70 miejsc parkingowych.

Czy Tesla znalazła taki obiekt?
Wszystko na to wskazuje. Poszukiwania dotyczyły obiektu już istniejącego lub powstającego. W międzyczasie (tak zwanym) Gdańsk wygrał głosowanie na Super Charger… jego lokalizację oznaczono w okolicach CH Auchan na ul. Szczęśliwej… czy to właśnie tam powstanie salon? W Warszawie rzeczywiście stację ładowania otwarto pod salonem marki… idąc tym tropem, możemy spekulować np. dawny salon Infiniti (choć jest nieco za mały, ale po sąsiedzku Leroy Merlin dysponuje lokalem po Norauto, wiec wszystko da się zrobić). Działka typowo po salonie, mogła by też w tamtej okolicy dotyczyć dawnego salonu Volvo Drywa… to jednak wyłącznie spekulacje – równie dobrze lokalizacja Super Chargera na mapie może być orientacyjna… skoro jednak poszukiwani są pracownicy, to za pewne wkrótce dowiemy się więcej…

Marka Tesla szturmem wzięła Polski rynek, salon w Warszawie z kwartału na kwartał bije własne rekordy w ilości sprzedanych aut, a Tesla staje się niezwykle popularna na naszych drogach. Trzeba przyznać, że choć niektóre rozwiązania marki są kontrowersyjne, to auta te są dobrze wycenione i mają ogromną rzeszę zwolenników.

Źródło: tesla.com
Zobacz również: