poniedziałek, 20 maja, 2024

Jest stacja tankowania wodoru jest nowy Mercedes V

 „NESO”, czyli  „Nie Emituję Spalin, Oczyszczam”. Pod tą nazwą kryje się pierwsza gdańska stacja tankowania wodoru. W Gdyni możemy zaś zobaczyć nowego Mercedesa klasy V.

Stacja”NESO”, położona u zbiegu ulicy Jabłoniowej z drogą ekspresową S6 to jedna z dwóch stacji tankowania wodoru budowanych w Trójmieście. Kolejna powstanie w Gdyni. Obie będą miały możliwość zaopatrywania w wodór aut osobowych i autobusów w osobnych dedykowanych dystrybutorach (H70 – auta osobowe; H35 – autobusy). Jak na razie jedynymi dostępnymi na rynku samochodami, mogącymi tankować wodór są Toyoty Mirai. Nowa stacja tankowania powstaje zaledwie kilka minut drogi od dużej stacji dealerskiej sprzedającej osobowe Toyoty – firmy Carter Chodzeń w Kowalach, więc jest szansa, że już wkrótce na ulicach będziemy widywać wodorowe Toyoty.

Wodorowa przyszłość to nie koniec motoryzacyjnych nowości. Kolejną jest z pewnością pojawienie się w firmie BMG Goworowski całkowicie odnowionego Mercedesa klasy V. Popularne auto użytkowe Mercedesa zmieniło się nie tylko w swojej luksusowej odmianie, ale także jako użytkowe Vito i turystyczne Marco Polo. Na pierwszy rzut oka, najbardziej zauważalną zmianą są wielkie gwiazdy osadzone na chłodnicach. Grill jest dużo większy niż dotychczas i w topowych wersjach otrzyma LED-ową obwódkę. Wewnątrz najdziemy teraz mnóstwo multimediów i wyświetlacze, znane z samochodów osobowych. Co ciekawe, dotyczy to także klasycznego, roboczego Vito.

Zobacz również: