czwartek, 18 kwietnia, 2024

Polski sukces w Maserati

Dobre wieści z Maserati. Polska wyróżniona w prestiżowym konkursie Maserati – Masters of Care 2023, organizowanym przez centralę tej prestiżowej marki w Modenie.

Konkurs wyróżnia najlepszych dealerów marki z całego świata pod względem sprzedaży części i akcesoriów oraz obsługi serwisowej.
Przez cały ubiegły rok dealerzy Maserati rywalizowali, zdobywając punkty w różnych obszarach związanych z obsługą posprzedażną. W finale konkursu znalazło się 34 najlepszych z całego świata, w tym 8 (na 152) z Europy, którzy osiągnęli najwyższe ogólne wyniki. W tym zaszczytnym gronie znalazła się firma Maserati Chodzeń. Warto przy tej okazji wspomnieć, że Maserati, które jako pierwsza marka superpremium zdecydowała się wejść na polski rynek, cały czas wyprzedza w liczbie sprzedanych aut Ferrari, Astona Martina, czy Lamborghini. Podobnie jak w innych markach segmentu nowością są modele elektryczne. Piszącemu te słowa szczególną przyjemność sprawiła jednak obecność w cenniku kilku pozycji szczególnie cennych na inwestorów. Kolekcjonerzy krótkich serii mają właśnie okazję uzupełnienia swojego garażu o wyjątkowe, krótkoseryjnego Levante, w liczącej tylko 103 sztuk odmianie Ultima.
Levante Ultima jest dostępny w imponującym odcieniu Nero Assoluto lub efektownej tonacji Blu Royale. Nadwozie uzbrojono w specjalny body – kit i  22-calowe felgi Orione. Środek to niespotykana już w zasadzie nigdzie kompozycja, na którą składają się najwyższej jakości skórzane fotele, wykonane w podwójnej kolorystyce bladej terakoty i czerni a także detale z włókna węglowego o wysokim połysku. To co najważniejsze to klasyczny silnik V8,  o pojemności 3,8 litra i kącie rozchylenia 90 stopni, generujący  580 koni mechanicznych i prawie 730 niutonometrów momentu obrotowego.
Cały czas dostępne jest też piękne Gran Cabrio, pod maską którego czai się mocarny silnik Nettuno, o mocy 550 KM, pozwalający na sprint do stu kilometrów na godzinę w 3,7 sekundy i podróżowanie z prędkością 316 km/h. Tutaj ważna informacja. Kto teraz zamówi Gran Cabrio odbierze go jeszcze latem tego roku.
Najbardziej wymagający mogą zaś zamówić supersportowe modele MC 20 (coupe) i MC 20 Cielo (roadster).MC 20 rozpędza się do 320 km/h, osiągając sto kilometrów w mniej niż trzy sekundy.
Coraz lepsza sprzedaż Maserati, ale – przede wszystkim Toyot i Lexusów sprawiła, że Grupa Chodzeń wskoczyła w tym roku do pierwszej 10-ki TOP 50 Dealerów za rok 2023. Ogółem w ubiegłym roku grupa, posiadająca salony w Warszawie i Trójmieście, sprzedała 8103 samochody. Kto wie? Może wraz ze zwiększającą się sprzedażą Maserati, oraz rosnącymi wynikami grupy, doczekamy się w Trójmieście także salonu supermarki z charakterystycznym trójzębem?

Zobacz również: