wtorek, 16 lipca, 2024

Kolejne 200 metrów Magnackiej

To z pewnością ważna wiadomość dla wszystkich, których praca zawodowa zmusza do dojazdów do firm, położonych na południe od spalarni śmieci. W ciągu najbliższych pięciu miesięcy zmodernizowany zostanie kolejny, tym razem dwustumetrowy, odcinek ulicy Magnackiej w Kowalach.

Mocno dziurawą, intensywnie uczęszczaną drogę pokryje asfaltowa nawierzchnia. Remontem objęty zostanie fragment od skrzyżowania z DW 221, na wysokości węzła Kowale. Wójt Andrzej Chruścicki podpisał właśnie umowę z przedstawicielem firmy Colas Polska sp. z o.o. Koszt przedsięwzięcia wyniesie około 409 tysięcy złotych. Jednak ponad 138 tysięcy złotych z tej sumy stanowi dofinansowanie jakie Gmina Kolbudy pozyskała z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Przypomnijmy, że w minionym roku oddano do użytku około trzystumetrowy odcinek ulicy Magnackiej z chodnikiem, oraz bezpiecznym, doświetlonym przejściem dla pieszych przy skrzyżowaniu z ul. Rycerską. Realizowane wówczas prace drogowe sfinansowane zostały przez przedsiębiorców prowadzących w tym rejonie działalność gospodarczą w ramach tzw. umów szesnastkowych.

– Ruch na ulicy Magnackiej systematycznie wzrasta – mówi wójt Andrzej Chruścicki. – Przystępujemy do modernizacji drugiego i chyba najbardziej zniszczonego fragmentu drogi. Stanowi ona dojazd do pobliskich firm, ale wybierana jest również przez osoby udające się od strony Kowal do Otomina i w przeciwnym kierunku, gdyż pozwala uniknąć jazdy często zakorkowaną obwodnicą Trójmiasta. Co ważne dla gminnych finansów remonty dróg realizujemy z wykorzystaniem środków pozabudżetowych.

Zgodnie z podpisaną umową prace budowlane powinny zostać zakończone do połowy maja 2024 roku.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność w rejonie ulicy Magnackiej liczą na szybką modernizację kolejnych odcinków ulicy a także dalszą rozbudowę chodników i oświetlenia które zapewnią bezpieczeństwo pieszym, coraz liczniej pojawiającym się w tym rejonie.

fot: Gmina Kolbudy

Zobacz również: