piątek, 29 września, 2023

Sprawcy zniszczenia mienia grozi 7,5 roku więzienia

foto/KPP w Pruszczu Gdańskim

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który w Przejazdowie (p. gdański gm. Pruszcz Gdański) zniszczył kamerę monitoringu jednej z firm. Usłyszał on już zarzut zniszczenia mienia. 44-latek odpowie jako recydywista. Za tego typu przestępstwo popełnione w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 lat więzienia.

Na początku bieżącego tygodnia dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie, że pracownicy ochrony jednej z firm na terenie Przejazdowa (p. gdański, gm. Pruszcz Gdański) ujęli mężczyznę, który zniszczył kamerę systemu monitoringu.

Policjant wysłał na miejsce patrol. Mundurowi na miejscu zdarzenia zatrzymali 45-latka i przewieźli go do komendy. Noc spędził w policyjnym areszcie.

W tym czasie śledczy zebrali materiał dowodowy, który pozwalał na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów, odpowiadających kwalifikacji prawnej jego czynów.

Już następnego dnia 45-latek usłyszał zarzut zniszczenia mienia. W trakcie czynności z zatrzymanym policjanci ustalili, że był on wcześniej skazany za tego typu przestępstwo. W związku z tym odpowie jako recydywista.

Za zniszczenie mienia w warunkach powrotu do przestępstwa grozi do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Zobacz również: