niedziela, 14 lipca, 2024

Pszczółki Retro Gaming Day już niebawem

Miłośnicy starych komputerów i gier, a także fani technologii sprzed lat. W Pszczółkach szykuje się dla Was nie lada gratka. Wraz z Gminną Biblioteką Publiczną zapraszamy Was do udziału w ciekawym wydarzeniu Pszczółki Retro Komp Festiwal. Start już w najbliższy poniedziałek 28 listopada 2022.

Na początek odbędzie się wystawa, podczas której zaprezentowane zostaną komputery z końcówki lat 70, 80 i początku lat 90 – czyli okresu wielkiego rozwoju i wejścia komputerów do domów. Na wystawie znajdą się komputery Atari, Commodore, Amiga, Spectrum oraz pierwsze komputery PC i pierwsze laptopy.

Wystawa będzie dostępna od 28 listopada do 2 grudnia 2022 roku w godzinach pracy biblioteki, czyli:

w poniedziałek, wtorek i czwartek w godzinach 10.00-18.00,

w środę w godzinach 8.00-16.00

w piątek w godzinach 8.00-18.00.

Ten festiwal to nie tylko wystawa retro sprzętu. Organizatorzy przygotowaliśmy dla Was jeszcze dwa bardzo atrakcyjne wydarzenia, podczas których nie może Was zabraknąć.

1 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się interesująca prelekcja o historii komputerów, gier komputerowych i całej otoczki kulturowej związanej z tematem początków komputeryzacji. Poprowadzi ją Paweł Ziemniewicz ­- mieszkaniec Pszczółek, pasjonat informatyki i starych komputerów, który wraz z kolegą prowadzi Pomorskie Muzeum Motoryzacji i Techniki w Gdyni. Muzeum w swoich zbiorach skupia się na szeroko rozumianej klasycznej i zabytkowej motoryzacji oraz sprzętach elektronicznych.

Finałem całego eventu będzie Pszczółki Retro Gaming Day 2022. Będzie to emocjonujące wydarzenie, podczas którego zostaną udostępnione dla odwiedzających komputery retro wraz z najpopularniejszymi w latach 80-tych grami.

Na 8 komputerach zostaną pokazane gry, które wymagały nie tylko zręczności i refleksu, ale także sporej wyobraźni, aby zbudować w głowie świat przedstawiony w postaci kilu pixeli.

Ale to wciąż nie wszystko! Odbędzie się również turniej starych gier, w którym będzie można zdobyć puchar Pszczółki Retro Gaming Day 2022. Rezerwujcie sobie czas 2 grudnia 2022 w godzinach od 11.00 do 17.00. Na Pszczółki Retro Gaming Day 2022 obowiązują zapisy pod numerem telefonu 506 280 387.

Zobacz również: