poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ukradł telefon ze sklepu – został zatrzymany

KPP w Pruszczu Gdańskim

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich zatrzymali mężczyznę, który tego samego dnia w jednym ze sklepów w Pszczółkach ukradł telefon. Mundurowi odzyskali skradziony sprzęt. Zatrzymany usłyszał już zarzut kradzieży. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 5 lat więzienia.

Pod koniec ubiegłego tygodnia policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego, do której doszło na terenie jednego ze sklepów w Pszczółkach. Według zgłoszenia złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi właściciela aparatu, który położył sprzęt na półce sklepowej.

Policjanci zebrali dostępne informacje w tej sprawie i ustalili krąg osób podejrzewanych. Już tego samego dnia w godzinach wieczornych mundurowi na terenie Pszczółek zauważyli mężczyznę, który mógł mieć związek z opisywanym zdarzeniem. Funkcjonariusze wylegitymowali mężczyznę i znaleźli przy nim skradziony telefon. 20-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.

W czasie czynności mężczyzna naruszył nietykalność cielesną interweniujących funkcjonariuszy, znieważył ich oraz stosował groźby bezprawne w celu zmuszenia policjantów do zaniechania wykonywanych czynności służbowych.

Po zebraniu materiału dowodowego śledczy przedstawili zatrzymanemu zarzuty kradzieży, naruszenia nietykalności, znieważenia funkcjonariusza publicznego oraz stosowania gróźb bezprawnych w celu zmuszenia policjantów do zaniechania wykonywanych czynności służbowych.

Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności, naruszenie nietykalności funkcjonariusza, jak i stosowanie gróźb bezprawnych w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania wykonywanych czynności służbowych zagrożone są karą do 3 lat więzienia, natomiast za znieważenie funkcjonariusza publicznego grozi do roku więzienia

Zobacz również: