środa, 22 maja, 2024

Kolizja, nietrzeźwi kierowcy – czyli weekend na drogach powiatu gdańskiego

Podczas minionego weekendu policjanci na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich spowodował kolizję drogową i oddalił się z miejsca zdarzenia. Niebawem każdy z nich odpowie za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat więzienia.

Podczas minionego weekendu policjanci z powiatu gdańskiego zatrzymali 5 nietrzeźwych kierujących.

W piątek po południu mundurowi z pruszczańskiej drogówki na drodze S7 podjęli kontrolę wobec 18-letniego kierującego mercedesem, który jak się chwili okazało, nie dość, że miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu to posiada aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Tego samego dnia również policjanci ruchu drogowego tym razem na terenie Pruszcza Gdańskiego podjęli kontrolę wobec 51-latka kierującego volkswagenem, standardowo przeprowadzili badanie trzeźwości, które pokazało, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Miał w organizmie prawie promil alkoholu.

Z kolei w nocy z soboty na niedzielę policjanci z komisariatu w Trąbkach Wielkich zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który kierował autem, mając w organizmie 2 promile alkoholu.

W niedzielę rano policjanci z pruszczańskiej drogówki zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który chwilę wcześniej spowodował kolizję drogową i oddalił się z miejsca zdarzenia. Ten kierujący miał w organizmie również 2 promile alkoholu.

Inny patrol ruchu drogowego w niedzielę wieczorem na terenie Pruszcza Gdańskiego zatrzymali do kontroli osobowe renault i standardowo zbadali jego trzeźwość. Okazało się, że 33-latek miał w organizmie 1,5 promila alkoholu.

Każdy z wymienionych kierujących niebawem odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Tego typu przestępstwo zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, oprócz tego zakaz sądowy prowadzenia pojazdów i wysoka kara finansowa.

Zobacz również: