piątek, 22 września, 2023

Charytatywny mecz w Gdańsku

foto/Polsat Plus Arena Gdańsk

W charytatywnym meczu swoich sił spróbują Lechia Gdańsk i Szachtar Doniecki. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na akcję Gdańsk Pomaga Ukrainie. Bilet kosztuje 10 zł, ale można zakupić go za dowolną wyższą kwotę.

Początek spotkania o 19.30 w czwartek 14 kwietnia 2022 r.

Od samego początku wojny mieszkańcy Pomorza pomagają Ukrainie. Organizowane są między innymi zbiórki darów czy transporty humanitarne. Metod pomocy jest wiele. Jedną z nich jest i sport.

– Dzięki naszym kontaktom udało się zaprosić do gdańska klub Szachtar Donieck by zagrać towarzysko w szczytnym i charytatywnym celu – mówi Paweł Żelem, prezes zarządu Lechii Gdańsk.

Bilety na mecz kosztują 10 złotych, ale można zapłacić więcej. Tyle ile ktoś chce. Cały dochód z meczu zostanie przekazany akcji Gdańsk Pomaga Ukrainie.

Szachtar Donieck

To jedna z najbardziej utytułowanych drużyn ukraińskich. Klub 13 razy był mistrzem kraju, a 8 razy zdobywał Superpuchar Ukrainy. Regularnie występował w Lidze Mistrzów. Od 2014 roku klub nie może występować na swoim stadionie w Doniecku i swoje mecze rozgrywa we Lwowie czy Kijowie.

Bilety na mecz można nabyć on-line pod adresem www.bilety.lechia.pl lub w dniu spotkania od godziny 18 w kasie nr 1 przy stadionie.

Zobacz również: