środa, 4 października, 2023

Podniesione bramki na A1. Policjanci monitorują prędkość

foto. KPP w Pruszczu Gdańskim

W weekendy bramki na autostradzie A1 są podniesione. Przejazd w tym czasie jest bezpłatny, a przy punktach poboru opłat nie tworzą się kolejki aut. Niestety otrzymujemy coraz więcej sygnałów, że kierowcy, w związku z ułatwieniem przejazdu na tym odcinku, przejeżdżają przez bramki z dużymi prędkościami, stwarzając tym samym zagrożenie na drodze.

Pomorski odcinek autostrady A1 objęty jest stałym nadzorem policjantów ruchu drogowego. Każdego dnia do służby kierowane są patrole, zarówno pojazdy oznakowane, nieoznakowane oraz stworzona do  tego celu grupa SPEED. W weekendy bramki na autostradzie A1 są podniesione. Przejazd w tym czasie jest bezpłatny, a przy punktach poboru opłat nie tworzą się kolejki aut. Niestety otrzymujemy coraz więcej sygnałów, że kierowcy, w związku z ułatwieniem przejazdu na tym odcinku przejeżdżają przez bramki z dużymi prędkościami stwarzając tym samym zagrożenie na drodze.

Pomorska drogówka zapowiada kontrole prędkości przy bramkach wjazdowych i wyjazdowych z autostrady. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracać będą również na  sposób przewożenia pasażerów, a także kontrolować będą stan trzeźwości. Kierowcy, którzy stosują się do przepisów ruchu drogowego  otrzymają od policjantów apteczki.

 Kierującym przypominamy o obowiązku zmniejszenia prędkości zgodnie ze znakami przy wjeżdżaniu lub wyjeżdżaniu z autostrady. Należy zachować ostrożność, upewnić się, które bramki są otwarte.

Zobacz również: