poniedziałek, 4 marca, 2024

Zbigniew Wodecki uhonorowany znaczkiem pocztowym

Poczta Polska wyemitowała znaczek upamiętniający wokalistę, multiinstrumentalistę i kompozytora Zbigniewa Wodeckiego. Znaczek trafił do obiegu w piątek 6 maja – w 72. rocznicę urodzin artysty.

Na znaczku przedstawiono postać Zbigniewa Wodeckiego ze skrzypcami – jednym z trzech instrumentów, na których grał – i autografem artysty.

– Nasz najnowszy znaczek emisji „Gwiazdy polskiej muzyki”, poświęcony postaci i talentowi Zbigniewa Wodeckiego, jest kontynuacją zapoczątkowanej w ubiegłym roku serii, która zyskała duże uznanie w oczach naszych klientów. I tym razem bohater znaczka jest powszechnie znanym i bardzo lubianym muzykiem i wokalistą. Kto w Polsce nie zna „Pszczółki Mai”, „Zacznij od Bacha”, „Izoldy” czy choćby „Chałup”? Mam nadzieje, ze nasz znaczek przyczyni się do powiększenia i tak bardzo licznego grona wielbicieli talentu Zbigniewa Wodeckiego” – powiedział wiceprezes Poczty Polskiej, Wiesław Włodek.

Poczta Polska poinformowała również, że prezentacja znaczka, przygotowana wspólnie z Fundacją im. Zbigniewa Wodeckiego, odbędzie się podczas GALI „WODECKI UROCZYSTY” – Wodecki Twist Festival 2022.

„To wydarzenie, które po raz piaty zgromadzi przyjaciół i sympatyków twórczości Zbigniewa Wodeckiego z wielu grup wiekowych. W tym roku odbywa się ono stacjonarnie – 11 czerwca w ICE Congress Centre w Krakowie, a nie za pośrednictwem internetu, jak to miało miejsce w poprzednich latach” – przekazała.

Zbigniew Wodecki (ur. 6 maja 1950 r.), multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista zmarł 22 maja 2017 r. Miał 67 lat. Za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kultury prezydent Andrzej Duda uhonorował go pośmiertnie Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

źródło/PAP

Zobacz również: