sobota, 30 września, 2023

Koreański Łobuz – Kona N

W Gdańskim salonie Hyundai Margo zagościła Kona N. To prawdziwy łobuz (łobuziara?). W każdym razie – auto ma 280KM, a setkę robi w 5,5 sekundy – i to z napędem na przód! Napędu na 4 koła nie ma nawet w opcji, zatem to auto jest prawdziwym hot… no właśnie – nie hot hatchem… hotcrossem?
Jak zwał, tak zwał. Prawda jest taka, że to wszystko co najlepsze z i30N, zamknięte w dużo bardziej funkcjonalnym nadwoziu. Auto, szczególnie w tej bieli wygląda po prostu fenomenalnie. Pakiet stylistyczny robi robotę!

Jeździ równie dobrze. Tak naprawdę nie czuć, że jest to wyższe auto, a fenomenalnie zestrojone (choć twarde) zawieszenie pozwala na pokonywanie zakrętów z uśmiechem na twarzy.

Cennik na 2022r startuje od 190 900zł, i w tej cenie otrzymujemy 8 stopniowy automat i bardzo bogate seryjne wyposażenie, między innymi regulowane zawieszenie, elektroniczny mechanizm różnicowy, światła LED, felgi 19″, podgrzewane fotele z regulowanym odcinkiem lędźwiowym, kamerę cofania, aktywny tempomat oraz pełen pakiet asystentów. W standardzie jest też audio premium. Dokupić możemy 2 pakiety. Za 10 tysięcy złotych otrzymamy regulowane elektrycznie fotele, tapicerkę skórzano-zamszową, wentylowane fotele i asystenta martwego pola oraz system czytania znaków. Z kolei za 13 tysięcy złotych mamy pakiet Luxury, w skład którego wchodzi to co w poprzednim pakiecie, przy czym tapicerka jest skórzana, a dodatkowo mamy okno dachowe.

I na tym kończą się opcje. Tak naprawdę za 203 800zł brutto katalogowo wyjeżdżamy autem „pod korek”.

fot. Bartosz Gondek

Zobacz również: