sobota, 2 grudnia, 2023

Koniec świata! (według Kiepskich)

foto.mat.prasowe

Telewizja Polsat nie będzie kontynuować sitcomu „Świat według Kiepskich” – dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Z naszych informacji wynika, że stacja wspólnie z wydawnictwem SQL jesienią wyda książkę, będącą podsumowaniem serialu. – W pierwszych latach nadawania „Kiepscy” byli bezustannie krytykowani. Dopiero wraz z upływem czasu i dzięki miłości publiczności sitcom zdobył miano kultowego – mówi nam Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

„Świat według Kiepskich” na antenie Polsatu zadebiutował 16 marca 1999 roku. Dotychczas stacja pokazała 588 odcinków (wraz z odcinkami specjalnymi), które złożyły się na 34 sezony. Polsat nie planuje kontynuacji „Świata według Kiepskich”.

– Po ponad 20 latach nie wykluczam, że zakończymy produkcję „Świata według Kiepskich”, których zrealizowaliśmy 588 odcinków. W sitcomie występują i występowali aktorzy, których śmiało mogę nazwać wybitnymi artystami. Trudno będzie nam się z nimi rozstawać, ale fani zawsze będą mogli przypomnieć sobie wszystkie sezony serialu na naszej bezpłatnej platformie Polsat Go – skomentowała Nina Terentiew, dyrektor programowa Telewizji Polsat.

Jednym z powodów zakończenia „Świata według Kiepskich” jest śmierć Dariusza Gnatowskiego i Ryszarda Kotysa, czyli serialowego „Boczka” i Mariana Paździocha (pierwszy z nich zmarł w październiku 2020 roku, a drugi – w styczniu 2021 roku).

Ostatni sezon sitcomu był nagrywany tuż przed pandemią COVID-19 – jeszcze z udziałem obu aktorów.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że wszystkie odcinki oglądało średnio 628 tys. widzów. Przełożyło się to na 5,49 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 6,03 proc. w grupie komercyjnej 16-49 oraz 6,10 proc. w grupie 16-59.

Zobacz również: