środa, 4 października, 2023

Festiwal FOTEL w Juszkowie – uczta teatralna dla dzieci

foto/OKSiBP/Festiwal FOTEL

Przed nami VII edycja niezwykłego wydarzenia artystycznego – Festiwalu Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL. Impreza odbędzie się w urokliwym Juszkowie 26 sierpnia 2023, na terenie Centrum Rekreacji nad Radunią.

To niepowtarzalna okazja, by wziąć udział w jednym z najważniejszych festiwali lalkowych w kraju. Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański jako organizator przygotował bogaty program, który wciągnie zarówno młodszych, jak i starszych miłośników teatru.

W trakcie tego niezapomnianego wydarzenia będzie okazja delektować się dziesięcioma przedstawieniami, które ożywiają świat lalek i marzeń. A co najlepsze, cała oferta kulturalna festiwalu będzie dostępna zupełnie bezpłatnie!

Tegoroczna edycja FOTELA rozpocznie się dwoma spektaklami. Na głównej scenie zagoszczą artyści z Teatru Pod Orzełkiem z Białegostoku, którzy przeniosą widzów w świat baśni przedstawieniem „3 x królewna, 3 x smok”. Natomiast na scenie numer 2 pojawi się TeatRyle z Poznania ze spektaklem „Mój przyjaciel pies”.

Na zakończenie tego niezwykłego dnia goście będą mieli przyjemność oglądać emocjonujące widowisko „Don Kichot” w wykonaniu teatru Hom z Tychów. To będzie prawdziwa artystyczna uczta.

A to nie wszystkie atrakcje! W strefie małej gastronomii będzie można posilać się rozmaitymi przysmakami, podziwiając malowniczy krajobraz Doliny Raduni.

Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2023 to wyjątkowa szansa by zanurzyć się w magii teatru lalkowego – pełnego emocji, fantazji i niesamowitych opowieści.

Festiwal FOTEL patronatem honorowym objęli: Małgorzata Bielang – Pomorski Kurator Oświaty, Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Marian Cichon – Starosta Gdański, Magdalena Kołodziejczak Wójt Gminy Pruszcz Gdański.

A jak byliśmy tam ostatnio, to wyglądało tak:

Zobacz również: