środa, 29 listopada, 2023

Co słychać w Trójmiejskich Salonach?

W tym tygodniu odwiedziliśmy kilku Trójmiejskich dealerów by zobaczyć co nowego słychać na rynku moto w okolicy.

Naszą podróż zaczynamy zdecydowanie od naszego odkrycia miesiąca – salonu grupy Makurat przy ul. Zawodników. To obiekt, gdzie znajdziemy autoryzowany salon marek VW, Seat, Skoda i Cupra. Oprócz tego, znajdziemy jak na serwis przystało, spory kącik akcesoriów z katalogu serwisowego – gadżetów, ubrań itp.. Oprócz serwisu, mamy tutaj całkiem sporą sekcję pojazdów używanych oraz możliwość zakupu ubezpieczeń. W obiekcie panował spory ruch, a wszystkie stanowiska serwisowe były pełne – bez wątpienia to miejsce warte uwagi.

Będąc w okolicy postanowiliśmy przyjrzeć się nowo powstającemu salonowi Mazdy, który buduje BMG Goworowski – obiekt jest już niemal na ukończeniu co widać po stanie zaawansowania prac. Obiekt będzie miał powierzchnię 1420 m kw. Pomieści 8 aut w strefie ekspozycji.
Wkrótce po jego otwarciu, sąsiedni budynek stanie się salonem wyłącznie Mercedesa i zostanie zmodernizowany, tak by spełniał aktualne standardy marki.

Zaraz po sąsiedzku odwiedziliśmy salon Forda – BIG Auto Handel. Zobaczyliśmy pełen salon, lawetę z dostawami nowych aut oraz całkiem sporą reprezentację ciekawych aut używanych, między innymi pięknego Explorera. Wygląda na to, że warto się tu rozejrzeć za autem.

Nasza wycieczka nie mogła ominąć nowego salonu Volvo Drywa, który już parę razy zwrócił naszą uwagę, szczególnie wieczorem, gdy oświetlony wygląda fenomenalnie. Obejrzeliśmy obiekt. Ma on niewielką strefę ekspozycyjną, rozbudowane zaplecze serwisowe i sporo przestrzeni biurowej. Ta i tak niewielka strefa ekspozycyjna świeciła pustkami. W salonie stały pojedyncze auta – obiekt robi jednak niesamowite wrażenie.

Naszą podróż kończymy w Subaru Zdanowicz. Uzyskaliśmy informację, że auta sprzedają się tam wyśmienicie, a stojące na salonie pojazdy są już w większości sprzedane. Ta marka ma swoją wierna grupę klientów, którzy wybiorą ją, nieważne co by się działo i Ci klienci czują więź z tym salonem, którego największym autem jest lokalizacja w centrum. To mała, kameralna przestrzeń, która jest w zupełności wystarczająca na sprzedaż ok 100 samochodów rocznie.


I to już wszystko w naszym przeglądzie tygodnia.

Zobacz również: