piątek, 23 lutego, 2024

Policjanci z powiatu gdańskiego apelują

foto. KPP Pruszcz Gdański

Policjanci z powiatu gdańskiego po raz kolejny przypominają, że w okresie zimowym są ludzie szczególnie narażeni na zamarznięcie. Mundurowi apelują, żeby nie pozostawać obojętnym na los osób, które nie mają ciepłego schronienia lub mniej zaradnych albo pod wpływem alkoholu. Czasami jeden telefon, odrobina zainteresowania może uratować komuś życie!

Policjanci dzielnicowi z powiatu gdańskiego co roku wspólnie z pracownikami socjalnymi poszczególnych gmin podejmują działania na rzecz osób, które są narażone na tragiczne skutki wychłodzenia organizmu. Funkcjonariusze sprawdzają rejony działek ogrodniczych, pustostany i inne miejsca, które w trakcie mrozów nie zapewniają bezpiecznego schronienia dla osób tam przebywających.

Akcja informacyjna ma na celu uświadomienie, że każdy potrzebujący może uzyskać pomoc np. w formie noclegu, ciepłego posiłku czy schronienia. Policjanci dzielnicowi i pracownicy socjalni uwrażliwiają także osoby postronne na potrzebę reagowania, wykazania odrobiny zainteresowania osobami, które mogą być mniej zaradne lub pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują – nie bądź obojętny, odrobina zainteresowania osobą w potrzebie, jeden telefon może uratować komuś życie lub zdrowie!

Zobacz również: