czwartek, 18 kwietnia, 2024

Awaria Facebooka jeszcze potrwa

foto/mat.prasowy

Facebook i powiązane serwisy nie działają od kilku godzin. Jak poinformowała dziennikarka „The New York Times”, pracownicy centrali serwisu mierzą się z poważnymi problemami. Nie mogą nawet… wejść do budynku. Wygląda na to, że globalny serwis społecznościowy zniknie na nieco dłużej.

Już nie raz zdarzało się, że główne media społecznościowe przestawały działać na kilkadziesiąt minut. Tym razem jednak awaria wydaje się być poważniejsza. Jak informuje dziennikarka “The New York Times” Sheera Frenkel, pracownicy Facebooka nie mogą dostać się do budynku, a ci, którzy już przed wystąpieniem awarii znajdowali się w środku, nie mogą uzyskać dostępu do określonych pomieszczeń.

foto/Twitter

Jak poinformował z kolei serwis MalwareTech, “Facebook, Instagram, WhatsApp nie działają z powodu błędu konfiguracji BGP”.

foto/Twitter

Do potężnej awarii odnieśli się też oficjalnie przedstawiciele Facebooka.

„Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy mają problem z dostępem do naszych aplikacji i produktów. Pracujemy nad jak najszybszym powrotem do normalności i przepraszamy za wszelkie niedogodności” – napisano na oficjalnym koncie Facebooka na Twitterze.

Problemy przekładają się na ogromne spadki notowań Facebooka na amerykańskiej giełdzie. Kurs akcji w poniedziałek spadł o około 6%. Kapitalizacja rynkowa Facebooka przed rozpoczęciem poniedziałkowych notowań wynosiła 915 mld dol. Jeśli spadek wyceny akcji giganta wyniesie 6 proc. na koniec dnia, wartość spółki spadnie do poziomu 860 mld dol. Będzie to najgorszy dzień Facebooka na giełdzie w tym roku.

info/Twitter, spiderweb.pl

Zobacz również: