poniedziałek, 15 lipca, 2024

Zapłacimy za Facebooka i Instagrama a X będzie portalem randkowym?

Quo vadis? media społecznościowe – chciałoby się zapytać. Czeka nas spora rewolucja w platformach, które polubiliśmy, i którym poświęcamy coraz więcej czasu. Meta idzie śladem YouTube’a i Spotify i zamierza wprowadzić płatne subskrypcje za korzystanie z platformy bez reklam, a Elon Musk zamierza z dawnego Twittera zrobić portal randkowy.

Meta Platforms zaoferuje użytkownikom w Europie dostęp do Facebooka i Instagrama bez reklam za opłatą abonamentową. Poznaliśmy ostateczne stawki, które będą obowiązywać już od listopada.

Począwszy od listopada, użytkownicy będą mogli subskrybować serwisy społecznościowe za 9,99 euro (10,57 dol.) miesięcznie w internecie lub 12,99 euro miesięcznie za pośrednictwem mobilnych systemów operacyjnych Apple i Android — czytamy w poniedziałkowym oświadczeniu firmy Meta.

Usługi subskrypcji będą oferowane każdemu w Unii Europejskiej, Europejskim Obszarze Gospodarczym i w Szwajcarii. Dotyczy to więc także Polski.

Po przeliczeniu podanych stawek na naszą walutę wychodzi około 45 zł miesięcznie za dostęp w internecie i prawie 60 zł w mobilnych systemach.

Subskrypcje są reakcją na rosnące regulacje dotyczące sposobu gromadzenia i wykorzystywania danych użytkowników w Europie.

W poście na blogu Mety, wyjaśniającym decyzję, firma przytoczyła lipcową decyzję Trybunału Sprawiedliwości UE, w której stwierdzono, że firmy powinny rozważyć zaoferowanie alternatywnej usługi „w razie potrzeby za odpowiednią opłatą”. Meta będzie nadal oferować usługi z reklamami na tych rynkach bez dodatkowych opłat.

Randka na Twitterze

Po roku od przejęcia Twittera, obecnie znanego jako X, Elon Musk wciąż wpada na zaskakujące pomysły dotyczące tego, czym powinna być ta platforma.

Podczas zorganizowanego w rocznicę przejęcia Twittera przez Muska spotkania  zaprezentowano kilka nowych pomysłów dotyczących przyszłości X.

Jednym z nich było wzbogacenie platformy o funkcje aplikacji randkowej. Takie funkcjonalności wpisują się w ambicje Muska, który chce, aby ludzie „płacili za wszystko”, co robią na platformie.

źródło/BI

Zobacz również: